Martin Pokorný - CRONAX

   ...přenechejte starosti profesionálům...
  • Kdo jsem
  • IT služby
  • Kontakty
  • Podpora
  • eNax
    Podpora
  • Vzdálený servis
  • Jednorázový servis
  • Obecné návody
  • Postupy
Podpora
  • Vzdálený servis
  • Jednorázový servis
  • Obecné návody
  • Postupy
Článek se seznamu: [ Postupy ]

Návod na nastavení pošty v Androidu

Instalace v Androidu vyžaduje trochu invence, neboť každý výrobce si Android poněkud pomění a po světě tak běhají desítky různě "připravených" Androidů. Navíc se Android samotný verze od verze poněkud mění. V důsledku toho všeho nejde napsat přesný postup co kde otevřít a kam kliknout...  Všechny názvy a popisy tedy berte s rezervou, mohou být nazvány trochu jinak, případně "schovány" do nižší úrovně pod nějakou jinou položkou.
  1. Ověřte si, že Vám funguje internet (= máte zapnutou Wifi nebo data na SIM kartě). Bez funkčního internetu nemá smysl pokračovat.
  2. Otevřete si nastavení
  3. Najděte "Učty a synchronizace"
  4. V seznamu účtů si najděte položku "Přidat účet"
  5. Z nabídnutého seznamu vyberte "Exchange". Pokud máte jen "Exchange ActiveSync" nebo Office365 - zkuste jen pokud nemáte k dispozici "Exchange". Typy ActiveSync i Office365 mívají předkonfigurované natavení/protokoly, které nejsou uplně ideální a na některých Androidech to blblo (např. se nechtělo přihlásit, muselo se vyplňovat spousty techn.údajů které se nenačetly atd).
  6. Do kolonky "E-mail" vepište svůj e-mail, který je současně přihlašovacím jménem. Do popisu si napište co chcete - je to jen Vaše identifikace tohoto mailu.
  7. Všechna nastavení nechtejte na automatice, nesnažte se vyplnit vše, co je v jednotlivých krocích možné skrze "podrobnosti/detaily" nastavit.
  8. Poměrně brzo by Vás to mělo přesměrovat na na přihlašovací okno Microsoftu - někdy se přenese e-mail a chce to jen heslo, někdy musíte vypsat znovu e-mail. Může se stát, že Vám dá na výběr mezi "firemním" a "osobním" účtem - správná volba bude "firemní". Ten osobní je zdarma účet, který mohl vzniknout při aktivaci nějakých služeb u Microsoftu (např. instalace Windows, Skype atd) a obvykle není spojen s Office365. Pokud osobní účet se stejným e-mailem není založen, tento výběr se Vám nezobrazí.
  9. Jestli Vás to vyzve, pak zvolte "Zapamatovat heslo".
  10. Po nějaké chvíli ověřování by mělo být hotovo - měl by se zobrazit seznam zaškrtávátek, co všechno máte zapnuto (mail, kontakty, kalendář, připomínky a poznámky)
Těmito kroky by se měl emailový účet dostat do implicitního mailového programu Vašeho zařízení. Obvykle je to Gmail. Někde se to hodí jaké druhý/třetí účet pod jednou ikonou Gmailu, někde se vytvoří nová instance se svou vlastní ikonou. Každopádně by někde měl být email již dostupný a nemělo by být nutné ho definovat v poštovním programu znovu.

Pokud by s tím byly nějaké problémy (např. s definicí účtu, viz bod 5 ), pak je ještě alternativa používat Outlook pro Android (viz níže).

Na závěr doporučuji následující:
  1. Přetáhnout kontakty z webového rozhraní Googlu do webového rozhraní Office365.
  2. Nastavit v Androidu implicitní úložiště kontaktů a kalendáře do Office365 a vypnout synchronizaci kontaktů/kalendáře s GMailem.
  3. Tímto si zajistíte, že nebudete mít v kontaktech zmatek.
  4. Pro vhodnost těchto kroků je důležité si zhodnostit, jak dlouho a za jakým účelem hodláte Office365 používat. Jestli jen okrajově (jen pošta/skype) a neplánujete dlouhodobě Office365 platit, pak bych tuto plnou integraci ani nevolil, nechal kontakty na osobním GMailu a naopak vypnul jejich synchronizaci na účtu Office365. Příjdete tak "jen" o synchronizaci kontatků s Outlookem v PC, ale pokud chcete Office365 používat jen okrajově, nebude to asi to hlavní hledisko.

Alternativní instalace aplikace Outlook
Pokud chcete používat aplikaci Outlook, pak doporučuji provést všechny úvodní kroky v nastavení, jen v závěru vypnout poštu. Outlook si stáhněte s GooglePlay a po spuštění stačí analogicky s již popsaným nastavit účet.

Bez definice účtu v hlavním nastavení Androidu můžete mít kontakty a kalendář jen v Outlooku. V tomto směru se chová každý Android jinak - někdy se zbytkem systému synchronizuje, někdy nikoli. Když odhlédnu od provázání se zbytkem systému, tak "uvnitř" Outlooku vše funguje bez problémů a může to být jediná alternativa, jak se na některém Androidu připojit k Office365.

 

Copyright © Martin Pokorný 2016 - All Rights Reserved