Outsourcing IT

Komplexní správa sítě, serverů, počítačů. Outsouring je určen pro menší a střední firmy, kterým se nevyplatí vlastní IT oddělení. Každý však dnes potřebuje větší či menší množství péče o výpočetní techniku, aby se předešlo provozním komplikacím a z toho plynoucím provozním ztrátám (i kdyby jen na úrovni mzdy promrhaného času pracovníků).

Outsourcing poskytuji výhradně na základě písemné dohody, která vymezuje individuální rozsah prací a odpovědnosti co potřebuje zákazník a podle toho je též stanovena cena tak, aby byla oboustranně výhodná.

 

Servery, síťová řešení

Servery dodávám výhradně značkové. Vyjímky tvoří pouze vyslovné přání zákazníka, nebo abnormální způsob užití.

Preferuji servery Fujitsu, se kterými mám dlouhodobě nejlepší zkušenosti - kompatibilitami počínaje, přes nízké procento závad až po rychlé on-site opravy (za posleních 6 let jsem zaznamenal 5 opravy, z čehož 4x šlo o disk a 1x o paměťovou desku).

Volba operačního systému je dána buď přáním zákazníka, nebo doporučím vzhledem k požadavkům na plánovanou činnost serveru.

Velikost (a cena) hardware serverů se pohybuje od úrovně ceny lepšího mobilního telefonu (cca 15tis) za malý základní server až po několik milionů za velké bladové řešení. Záleží na požadavcích zákazníka...

 

Konzultace, analýzy

Konzultace a analýzy jsou určeny všem typům a velikostem firem - snad kromě nadnárodních korporací. Menší firmy preferují spíše zanalyzovat aktuální stav a navrhnout řešení. Střední a větší firmy využívají konzultací buď jako součást své interní kontroly fungování, nebo jako oponentní názor k připravovaných projektům.

Konzultace a analýzy mohou být zaměřeny buď na praktické využití IT (rizika, nevhodné užití,...), nebo na oblast ekonomickou, při které postihnu efektivitu všech firemních procesů ve vazbě na IT.

 

Vývoj software

Při vývoji software se zaměřuji na linuxovou platformu (binárky, nikoli jen php skripty), případně speciality pro Windows. Prakticky nevím o ničem, co by nešlo zprogramovat.

 

Ostatní

Ostatní problematiku (např. docházkové systémy, větší wifi-sítě, datové terminály, speciální tiskárny, kamery) spíše zákazníkům zajistím u specializované firmy. Vyjímkou jsou menší instalace, kde by řešení specializovanou firmou přišlo zákazníka zbytečně draho.

Poměrně často dochází k tomu, že jsem schopen levněji zprogramovat nějakou funkčnost, než kdyby se koupil originál software se stovkou funkcí, které zákazník nevyužije. Moc se do toho sice nehrnu, protože to co nepotřebuje teď, může potřebvat za rok....ale je to vždy o ceně jak originál sw, tak vyvíjeného sw.